امارات (دوبی) رویدادها

Gulfood2023 با محوریت «پایداری» در تولید و مصرف غذا و نوشیدنی

مرکز تجارت جهانی دبی از برگزاری بیست و هشتمین دوره نمایشگاه Gulfood، بزرگترین رویداد جهان برای عرضه غذا و نوشیدنی، از ۲۰ تا ۲۴ فوریه 2023 (یکم تا چهارم اسفند 1401) خبر داد.

به گزارش آژانس خبری امارات (وام)، این نمایشگاه برجسته‌ترین بازیگران را در زمینه غذا و نوشیدنی از سراسر جهان گرد هم می آورد. این نمایشگاه با مشارکت بیش از ۵۰۰۰ غرفه‌گذار، که ۱۵۰۰ غرفه برای نخستین بار در این رویداد مشارکت می‌کنند، بزرگترین نمایشگاه در نوع خود است. دلیل رکوردشکنی نمایشگاه امسال از لحاظ تعداد شرکت‌کننده به دلیل راه اندازی پلت فرم گلفود پلاس است، سالن جدیدی که به طور خاص برای این رویداد طراحی شده است که به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه برای نخستین بار اجازه می دهد تا محصولات نوآورانه خود را در یک منطقه دیگر به مساحت ۱۰ هزار متر مربع به نمایش بگذارند.

نمایشگاه گلفود همزمان با آماده‌سازی امارات متحده عربی برای میزبانی کنفرانس COP 28 در سال جاری برگزار می‌شود، که آن را به بستری ایده‌آل برای ذی‌نفعان در بخش غذا و نوشیدنی تبدیل می‌کند تا در ابتدای سال گردهم آیند تا تلاش‌ها برای حرکت به سمت سیستم های تولید و مصرف پایدارتر مواد غذایی را ارتقا دهند. این نمایشگاه همچنین انواع محصولات و نوآوری های جدید را نشان می دهد و با میزبانی ۱۲۵ پاویون ملی که بسیاری از آنها مانند ارمنستان، کامبوج و عراق برای اولین بار در این رویداد شرکت می کنند، ضمن استقبال از بسیاری از پاویون‌های قبلی مانند آفریقای جنوبی و استرالیا، بستر جهانی منحصر به فردی برای استفاده از فرصت های تجاری فراهم می کند.

نمایشگاه گلفود ۲۰۲۳ شاهد راه‌اندازی بخش جانبی جدید گلفود گرین است، ابتکار جهانی جدید برای پایداری که برای تحریک گفت‌وگوها در سطح بخش غذا و نوشیدنی و اطمینان از تحول به سمت سیستم‌های غذایی پایدار طراحی شده‌است. این بخش جانبی در آمادگی برای میزبانی کنفرانس COP 28 و تعیین استانداردهای بی‌سابقه است. این نمایشگاه همچنین رویداد جنگل جهانی گلفود را راه اندازی می کند که با کارزارهای جنگل‌کاری جهانی و راه حل‌های طبیعی پیشنهاد شده توسط رویدادها در چارچوب تعهدات آنها برای حمایت از پایداری سازگار است. موضوعات پایداری در بسیاری از محورهای دستور کار این نمایشگاه قرار دارد. از جمله دستور کارهای این دوره برگزاری یک کنفرانس تخصصی است که در آن بسیاری از موضوعات مرتبط مانند تلاش برای جلوگیری از اتلاف مواد غذایی و کاهش انتشار کربن برای صنایع لبنی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

نمایشگاه گلفود برای اولین بار در تاریخ خود، برجسته ترین سرآشپزهای بین‌المللی را گرد هم می‌آورد تا بر روی مساله تنوع زیستی در بخش رستوران تمرکز کنند. نشست امسال همچنین شاهد راه‌اندازی جوایز سبز گلفود خواهد بود که در پنج بخش، از جمله جایزه بخش خدمات غذای سبز، جایزه مدیریت زباله، جایزه نوآوری غذای سبز، جایزه بهترین کارشناس پایداری سال و جایزه بهترین شرکت پایداری سال هستند. جوایز گلفود سبز، پیشتازی در پایداری را مورد تقدیر قرار می‌دهند و به کارگیری بهترین شیوه‌های سازگار با محیط زیست را در بخش غذا و نوشیدنی تشویق می‌کند.

کنفرانس گلفود تعدادی از موضوعات کلیدی را مورد بحث قرار می دهد که بر پایداری، کیفیت و دسترسی تمرکز دارد و به طیفی از موضوعات مبرم از جمله تولید پایدار غذا، امنیت غذایی، حاکمیت و سرمایه گذاری در کشاورزی، فناوری غذایی، فرصت‌های ارائه شده توسط نوآوری می پردازد. از دیگر موضوعات مورد بحث در گلفود امسال نسل سوم اینترنت (وب 3)، آموزش مواد غذایی و مکانیسم های دستیابی به آن، کاهش ضایعات و ایمن سازی زنجیره تامین جهانی است.

گلفود

گلفود همچنان به تقویت جایگاه خود به عنوان اولین پلتفرم در نوع خود برای توانمندسازی استعدادها در بخش غذا و نوشیدنی ادامه می دهد و میزبان برندگان فینال مسابقات Youth X برای رقابت در گلفود ۲۰۲۳ است و به آنها یک دوره آموزشی برجسته در یکی از مسابقات بین المللی ارائه می دهد.

رستوران های سه ستاره میشلن و رویداد فود متاورس بر اساس فناوری بلاک‌چین در فضای گلفود پلاس برگزار می شود.

جوایز نوآوری گلفود به رهبران نوآوری در بخش مواد غذایی و نوشیدنی اهدا می‌شود و به پیشتازی در توسعه محصول جدید و برجسته‌سازی آخرین محصولات پیشرو که در سال گذشته راه اندازی شده‌اند، تعلق می‌گیرند.

این نمایشگاه صدها شرکت‌کننده در ۱۰ دسته مختلف اهدای جوایز از جمله بهترین محصول نوشیدنی، بهترین محصول ارگانیک، بهترین محصول منجمد، بهترین طراحی بسته بندی و بهترین محصول گیاهی خواهد داشت.

نمایشگاه گلفود قصد دارد پلتفرمی ایجاد کند که به شرکت‌های متخصص در بخش مواد غذایی اجازه می‌دهد تا محصولات، خدمات و راه‌حل‌های خود را در مقابل برجسته‌ترین خریداران از سراسر جهان به نمایش بگذارند، علاوه بر این، معاملات تجاری در سراسر قاره‌ها را تسهیل کرده و آنها را به عنوان یک محصول توسعه دهند. مرجع اصلی و تمرکز برای بخش تامین مواد غذایی و نوشیدنی، و برنامه نشست نمایشگاه در حال حاضر شامل بیش از 10 هزار جلسه تایید شده است.

گلفود 2023

نوشته های مرتبط